DOKTORANCI

 

  DOKUMENTY

  EGZAMINY DOKTORSKIE

  PLANY ZAJĘĆ

  ROZLICZENIE ROKU

  PUBLICZNE OBRONY ROZPRAW

  PRZEWODY DOKTORSKIE

  REKRUTACJA

  STYPENDIA

  PRZEWODNIK ANTYPLAGIATOWY

 

AKTUALNOŚCI

Konkurs na stanowisko doktora-stypendysty w projekcie badawczym NCN


Najbliższy dyżur dr. hab. Tadeusza Kamińskiego odbędzie się we wtorek 10 lipca br. (zamiast środy 11 lipca), w godzinach 12.30-13.30, pok. 415, bud. 23.

Szanowni Państwo,
Rozpoczęliśmy drugą edycję badania oceny uczelni i studiów III stopnia wśród doktorantów, które potrwa do 22 czerwca 2018 r. Zachęcamy doktorantów do wypełnienia ankiety (ankieta została wysłana mailingiem do doktorantów).


Szanowni Państwo,
_Doamnelor și Domnilor,_

Poniżej przesyłam zaproszenie na konferencję, którą nasza Ambasada organizuje w październiku w Kiszyniowie, wspólnie z Narodowym Muzeum Historii. Zachęcam do przesyłania dalej niniejszej wiadomości, jak i oczywiście do kierowania do nas propozycji referatów.

_Vă trimit atașat invitația pentru simpozionul pe care Ambasada noastră îl organizează la Chișinău în luna octombrie împreună cu Muzeul Național de Istorie. Vă invităm să transmiteți acest mesaj mai departe și bineînțeles să ne expediați propunerile de
comunicare._
 

Mam nadzieję, że przyjadą Państwo w licznym gronie na naszą konferencję.
_Sper să veniți foarte numeroși la simpozionul nostru._

Z poważaniem,
 _Cu cele mai bune gânduri,___

BARTŁOMIEJ ZDANIUK, PH.D. HABIL.
Ambassador of Poland to the Republic of Moldova
str. Grenoble 126A
 MD-2019 Chișinău, Republica Moldova
 tel.: +373-22-285-950

Zaporoszenie (pol)

Zaproszenie (rom)


Wykład prof.dr hab. Jana Grosfelda "Religijne źródła cywilizacji europejskiej" w dniu 24 kwietnia 2018 r. (wtorek) zostaje odwołany.


Uprzejmie informujemy, że doktoranci na kierunku Socjologia Wydziału Socjologiczno-Historycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego organizują konferencję naukową w formule tzw. Warsztatów mistrzów, pod opieką kierownika studiów doktoranckich dr hab. Beaty Szluz, prof. UR.
Warsztaty umożliwią zaprezentowanie koncepcji lub elementów przygotowywanych rozpraw doktorskich, prowadzonych badań oraz będą miejscem debaty nad poruszanymi kwestiami. Ponadto dadzą możliwość czerpania wiedzy i umiejętności od zaproszonych naukowców i ekspertów, którzy stanowią autorytet w wybranych sferach nauki. Konferencja będzie również okazją do spotkania się z doktorantami z całej Polski, wymiany poglądów i doświadczeń oraz prezentacji wyników własnych badań.
W związku z powyższym prosimy o zamieszczenie naszych załączników na stronie Państwa Wydziału/Instytutu, by jak największe grono zainteresowanych osób proponowaną tematyką, mogło skorzystać  z organizowanej przez nas konferencji.          
Konferencja odbędzie się w budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego przy al. Rejtana 16 C w Rzeszowie,  w dniu 5 czerwca 2018 r.
Komitet Organizacyjny

Zaproszenie

Formularz zgłoszeniowy

Program


W imieniu Uniwersyteckiej Komisji Kształcenia, informujemy:
Już 15 kwietnia rusza rekrutacja na program MOST na semestr zimowy i cały rok akademicki 2018/2019 - potrwa ona 30 dni  (strona rekrutacyjna)
W dniu 19 kwietnia odwiedzi naszą uczelnię gość z UKK. W związku z tym zaplanowane są dwa spotkania:
Na pierwsze spotkanie o godzinie 8.30 w sali 223 w Łączniku na kampusie przy Dewajtis zapraszamy: prodziekanów ds. studenckich oraz pracowników dziekanatów, którzy zajmują się naszymi gośćmi od strony administracyjnej, a także przedstawicieli Samorządów Studenckiego i Doktoranckiego (spotkanie planowane jest na czas ok. 1,5 godziny).
Na drugie spotkanie o godzinie 12.00 w sali 201 w bud. 23 na kampusie przy Wóycickiego zapraszamy studentów i doktorantów, którzy są zainteresowani mobilnością w granicach naszego kraju (ok. 1 godziny). Oba spotkania mają na celu przybliżenie możliwości, jakie daje MOST, omówienie strategii promocji, rozwianie wszelkich wątpliwości dotyczących programu i omówienie istniejących problemów po stronie administracyjnej i studenckiej oraz próba wypracowania wspólnych rozwiązań.


 


Zaproszamy na wykłady prof. Mafaldy Gomes (Szkoła Komunikacji Społecznej i Studiów Medioznawczych Instytutu Politechnicznego w Lizbonie).

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie:

http://www.wnh.uksw.edu.pl/node/1471


Więcej informacji >>>

Call for Applications >>>

 


Instytut Historii i Politologii Akademii Pomorskiej w Słupsku wraz z Kołem Naukowym Historyków Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz Polskim Towarzystwem Historycznym Oddział w Słupsku zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej pt. „Rzeczpospolita niepodległa - od idei do urzeczywistnienia”.
 

Termin przyjmowania zgłoszeń mija już wkrótce: 3 Kwietnia 2018 r.
 

Miejsce: Akademia Pomorska w Słupsku, ul. Kozietulskiego 6-7
 

Termin konferencji: 10 maja 2018 r.
 

Zaproszenie kierujemy do Pracowników Naukowych, Doktorantów oraz Studentów studiów pierwszego i drugiego stopnia, członków Studenckich Kół Naukowych uczelni wyższych w Polsce i za granicą. Interesować nas będzie ujęcie interdyscyplinarne okresu 1772-1939: aspekt historyczny, literacki, antropologiczny, socjologiczny czy kulturotwórczy. Chcemy zatem zaprosić historyków, literaturoznawców, kulturoznawców, antropologów, historyków sztuki, muzealników, socjologów, muzykologów etc. do wspólnego dyskursu w 100. rocznicę odzyskania niepodległości.
 

Strona Konferencji:
https://www.rzeczpospolitaniepodlegla.info/

 

Wydarzenie na facebooku:
https://www.facebook.com/events/274617583070075/

Zaproszenie

Formularz zgłoszeniowy

Opłaty


Kierownik studiów doktoranckich w zakresie nauk o polityce - dr hab. Tadeusz Kamiński - odwołuje swoje konsultacje dla studentów w dniu 14 marca br. (środa).


Biblioteka Główna UKSW wraz z Samorządem Doktorantów UKSW zapraszają na następujące szkolenia:

Scopus: wsparcie dla naukowców

  • Omówienie zasobów bazy Scopus
  • Analiza oraz mierniki bibliometryczne dostępne w bazie Scopus
  • Profile autorów oraz instytucji
  • Przykłady on-line

Szkolenie odbędzie się w czwartek 15.03.2018, godz. 15.00-16.30 w Kampusie Dewajtis, Stary Budynek, s. 46.

Mendeley - zapanuj nad swoją literaturą

  • Wprowadzenie: kilka słów o kluczowych cechach Mendeley'a
  • Sieciowanie w Mendeley'u
  • Szczegółowe omówienie pracy z bibliografią

Szkolenie odbędzie się w czwartek 15.03.2018, godz. 16.30-17.30 w Kampusie Dewajtis, Stary Budynek, s. 46.

Oba szkolenia poprowadzi Pani Katarzyna Kryszczuk przedstawiciel firmy Elsevier.

W trakcie szkoleń będzie możliwość zadawania pytań, a także uzyskania pomocy w wykonaniu wyszukiwania.

 

Wszystkich zainteresowanych prosimy o zarejestrowanie się w formularzu zgłoszeniowym:

https://goo.gl/forms/F52J4sYKlK1sZj6B2

Liczba miejsc ograniczona!

 


Szanowni Państwo,

Wydziałowa Rada Doktorantów WNHiS ogłasza nabór na stanowiska w organach kolegialnych. W celu zgłoszenia swojej kandydatury należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej:
 
 
Wypełnione formularze proszę odsyłać na adres mailowy k.lagodzka@wp.pl do dnia 9 stycznia 2018 r. W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt pod ww. adresem mailowym. 
 
Z wyrazami szacunku,
Kornelia Wasiak
Przewodnicząca WRD WNHiS

 

Informacje z Inspektoratu BHP - obowiązkowe szkolenie dla doktorantów >>>

 

UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone © 2014
Informacja o ciasteczkach