DOKTORANCI

 

  DOKUMENTY

  EGZAMINY DOKTORSKIE

  PLANY ZAJĘĆ

  ROZLICZENIE ROKU

  PUBLICZNE OBRONY ROZPRAW

  PRZEWODY DOKTORSKIE

  REKRUTACJA

  STYPENDIA

  PRZEWODNIK ANTYPLAGIATOWY

 

AKTUALNOŚCI

Niniejszym informujemy, że w dniach 23.05.2019 i 30.05.2019 wykład monograficzny z Panem prof. dr. hab. Mirosławem Chałubińskim "Aktualne problemy współczesnej humanistyki" zostaje odwołany. Dodatkowe zajęcia odbędą się w dniu 18.06.2019 r. w godz. 16.45-20.00, sala 324.


Niniejszym informujemy, że w dniu 06.06.2019 r. wykład "Problemy i pokusy polskiej geopolityki w XXI wieku" dra hab. Jarosława Drozda, prof. UKSW " zostaje odwołany.


Niniejszym informujemy, że na stronie UKSW:
 

https://uksw.edu.pl/pl/uniwersytet/uczelnia-dzis/studia/1763-stypendium-dla-mlodych-naukowcow
 

pojawiła się informacja odnośnie stypendiów dla młodych naukowców przyznawanych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią.


Dr hab. Tadeusz Kamiński, kierownik studiów doktoranckich na kierunku Nauki o polityce, odwołuje swój dyżur w dniu 9 kwietnia br. (wtorek).


ZAPROSZENIE:

LETNIA SZKOŁA WYSZEHRADZKA >>>


Szanowni Państwo,

Z przyjemnością przesyłamy Państwu informację o czwartej  edycji międzynarodowego programu pobytów badawczych dla doktorantów i doktorów, organizowanego przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma w Warszawie w ramach Global Education Outreach Program.
Termin nadsyłania zgłoszeń i rekomendacji na pobyty badawcze w roku akademickim 2020 upływa 19 maja 2019.

Przesyłamy w załączeniu informację o naborze na pobyty badawcze. Mamy nadzieję, że zainteresuje Państwa przygotowany przez nas program. Serdecznie zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń i uprzejmie prosimy o przekazanie informacji osobom potencjalnie zainteresowanym. W razie pytań lub wątpliwości chętnie udzielimy dodatkowych informacji.

Program jest realizowany w ramach Global Education Outreach Program dzięki wsparciu Taube Philanthropies, William K. Bowes, Jr. Foundation oraz Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny w Polsce.

Z pozdrowieniami

Prof. Antony Polonsky
Przewodniczący komisji kwalifikacyjnej

Dr. hab. Artur Markowski
Sekretarz komisji kwalifikacyjnej

Link>>>


W dniu 21.02.2019 r. (czwartek) zajęcia z prof. dr hab. Mirosławem Chałubińskim zostają odwołane z powodu choroby.


Szanowni Państwo,

W imieniu Komitetu Organizacyjnego IV Ogólnopolskiego Sympozjum Doktorantów Socjologii zwracam się z uprzejmą prośbą o przekazanie niżej przesłanego zaproszenia wszystkim Doktorantom oraz Pracownikom Państwa Instytutu.

Tegoroczne, IV Ogólnopolskie Sympozjum Doktorantów Socjologii Meandry Metodologii, to wydarzenie organizowane przez doktorantów Instytutu Socjologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Odbędzie się ono w murach wspomnianej uczelni w dniach 09-10. 04. 2019 r. Nasze zaproszenie na IV OSDS skierowane jest – jak wskazuje sama nazwa – do doktorantów, którzy chętni są podzielić się swoimi dotychczasowymi osiągnięciami badawczymi w przyjaznym gronie innych młodych naukowców, pod okiem profesorów z całej Polski.

Sympozjum stanowi doskonałą okazję zarówno do uczynienia pierwszych kroków w spotkaniach konferencyjnych jak i do weryfikacji efektów swoich dotychczasowych przedsięwzięć naukowych. Przyjazna atmosfera i towarzystwo innych doktorantów sprzyja twórczej wymianie myśli i poglądów, a obecność profesorów w roli referentów pozwala na merytoryczną ocenę, rady i sugestie dotyczące przygotowanych przez doktorantów prelekcji.

Myślą przewodnią tegorocznego spotkania jest prezentacja rozmaitych zagadnień metodologicznych oraz dyskusja dotycząca stosowania metod badań społecznych, które wykorzystywane są przez adeptów socjologii w ich przedsięwzięciach badawczych. Zachęcam do zapoznania się ze szczegółami Sympozjum zamieszczonymi w załączonym do wiadomości dokumencie oraz do zgłaszania swojego uczestnictwa w wyżej wymienionym wydarzeniu. Termin przesyłania zgłoszeń upływa 15 marca 2019 r. W razie ewentualnych pytań, zapraszam do kontaktu.

Z poważaniem,
mgr Karolina Pięta

List intencyjny >>>

Formularz zgłoszeniowy (Word) >>>

Formularz zgłoszeniowy (pdf) >>>


Dyżur kierownika studiów doktoranckich na kierunku nauki o polityce, dra hab. Tadeusza Kamińskiego, w dniu 06.02.2019 r. zostaje odwołany.

 


Zaproszenie na szkolenie BHP dla doktorantów (dodatkowy termin) >>>


Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt: "Młody Naukowiec Część IV - Nauki Interdyscyplinarne". Konferencja on-line 01-02.02.2019 r.
Zapraszamy  Państwa do wzięcia udziału w Konferencji Interdyscyplinarnej on-line, która odbędzie się 01-02.02.2019 r. Przebieg konferencji w tak innowacyjny sposób umożliwi Państwu zaoszczędzenie czasu, który w chwili obecnej jest niezwykle cenny, a jednocześnie pozwoli Państwu na poszerzenie wiedzy z różnych dziedzin nauki w domowym zaciszu.

Wyrażamy przekonanie, że organizowana Konferencja będzie dobrą okazją do dyskusji, a także wymiany poglądów dotyczących poruszanych tematów badań.

Więcej informacji w poniższych załącznikach.

Zaproszenie >>>

Karta zgłoszeniowa >>>

Wymogi edytorskie>>>


Zaproszenie na II doktorancką konferencję naukową pt. "Władza, pieniądze, sława - konflikty na przestrzeni dziejów", Kraków 6-7 czerwca 2019 r. >>>


Niniejszym zawiadamiany, że dyżur kierownika studiów doktoranckich na kierunku nauki o polityce, dra hab. Tadeusza Kamińskiego, odbędzie się w środę 19 grudnia br. w godz. 18:00 - 19:00, pok. 415.
 


Szkolenie BHP >>>


Doktor Paweł Matuszewski ze względu na obowiązki zawodowe odwołuje zajęcia "Podstawy statystyki" w dniu 05.12.2018 r. Zostaną one odpracowane 19.12.2018 r. Sala i godzina zajęć pozostają bez zmian.


Konferencja stacjonarna 14.12.2018 r.
Ogólnopolska Konferencja Naukowa
pt: "Młody Erudyta - Nauki Interdyscyplinarne"


Konferencje o charakterze interdyscyplinarnym pozwalają na wymianę doświadczeń z innych dziedzin nauki. Celem Konferencji jest integracja środowiska naukowego. Udział w Konferencji to również znakomita okazja do poszerzania własnego dorobku, a także rozwijania umiejętności prezentacyjnych w szczególności przez młodych ludzi nauki.

Wyrażamy przekonanie, że organizowana Konferencja będzie dobrą okazją do dyskusji, a także wymiany poglądów dotyczących poruszanych tematów badań.
Więcej informacji w załącznikach:

Zaproszenie >>>

Karta zgłoszeniowa >>>

Wymogi edytorskie >>>


W imieniu prof. dr hab. A Rycharda, dyrektora IFiS PAN i prof. dr hab. Kaziemierza M. Słomczyńskiego - kierownika projektu „Wielowymiarowe biografie i struktura społeczna: Polska 1988-2018” przyznanego przez Narodowe Centrum Nauki (UMO-2017/25/B/HS6/02697) (www.polpan.org) zapraszamy doktorantów socjologii, ekonomii, statystyki lub informatyki do wzięcia udziału w konkursie na dwa stanowiska doktoranta-stypendysty. Szczegóły poniżej:

Konkurs IFiS PAN >>>


Ogłoszenia o konferencjach

Konferencja on-line 16-17.11.2018 r. Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt: "Młody Naukowiec Część III - Nauki Interdyscyplinarne"
 

Konferencja stacjonarna 14.12.2018 r. Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt: "Młody Erudyta - Nauki Interdyscyplinarne"
 

Konferencje o charakterze interdyscyplinarnym pozwalają na wymianę doświadczeń z innych dziedzin nauki. Celem Konferencji jest integracja środowiska naukowego. Udział w Konferencji to również znakomita okazja do poszerzania własnego dorobku, a także rozwijania umiejętności prezentacyjnych w szczególności przez młodych ludzi nauki.
Wyrażamy przekonanie, że organizowane Konferencje będą dobrą okazją do dyskusji, a także wymiany poglądów dotyczących poruszanych tematów badań.
Więcej informacji w załącznikach.

Zaproszenie na konferencję 16-17.11.2018 r. (on-line) >>>

Karta zgłoszeniowa konferencji on-line>>>

Zaproszenie na konferencję 04.12.2018 r. >>>

Karta zgłoszeniowa konferencji 04.12.2018 r.>>>

Wymogi edytorskie monografii>>>


MOST-rekrutacja

Niniejszym informujemy o zbliżającej się rekrutacji na program MOST na semestr letni, która potrwa od 31 października do 30 listopada br. Szczególy są dostepne w poniższych linkach:

Rekrutacja >>>

Link do strony Działu Kształcenia UKSW >>>

Opis programu MOST >>>


 

 

 

UKSW Wszelkie prawa zastrzeżone © 2014
Informacja o ciasteczkach